Skip to main content

QiGong

Súlad plynulých pohybov, dychu a vedomia, ktoré rozprúdia energiu a krv a privedú k harmónii tela mysle a ducha. Bezpečné techniky vedú ku kultivácia, kedy sa stáva človek  stabilnou, flexibilnou a harmonickou osobou v každodenných situáciách a zmenách života, ktoré sú tým najlepším učiteľom.

Qigong je známy buď ako bojové umenie, samoliečebné a regeneračné zostavy vedúce k dlhovekosti alebo ako duchovná cesta za hlbším poznaním. Tieto prístupy majú tri veci spoločné: všetky zahŕňajú správne prepojenie tela, dýchacie techniky a prácu s informáciou. Niektoré postupy zvyšujú energiu, iné preplachujú vrstvy tela, zhromažďujú alebo rozhýbavajú energiu.  Pomalé jemné pohyby väčšiny foriem qigongových zostáv možno ľahko prispôsobiť aj pre telesne postihnutých a môžu byť vykonávané v akomkoľvek veku. Qigong sa zásadne „necvičí“, ale praktizuje. Stačí si ho osvojiť pri každodenných činnostiach a pochopiť princípy, ktoré sa praktizovaním zvedomujú a človek sa stáva prirodzene zdravým, šťastným a vedomým Človekom.

Aktuálne informácie o táboroch a aktivitách qi gongu nájdete na tejto stránke...

Qigong vytvára povedomie o našej bytosti, ktoré nie je súčasťou tradičných cvičebných programov.

Jemné, plynulé pohyby znižujú stres, budujú vytrvalosť, zvyšujú vitalitu a posilňujú imunitný systém, zlepšujú kardiovaskulárne, respiračné, zažívacie funkcie, hormonálne vyrovnanie a psychické rozpoloženie. Tí, ktorí udržujú praktizovanie qigongu zistia, že spočiatku pomáha rýchlemu zotaveniu z choroby, človek neskôr získa mladistvú vitalitu, udržiava fyzické aj psychické zdravie až do vysokého veku. Jedným z najdôležitejších dlhodobých účinkov je obnovené spojenie tela - mysle - duše. Qigong harmonizuje telo, myseľ a znovu obnovuje spojenie so svojím duchom. Keď sú integrované tieto tri aspekty našej existencie, pozitívny pohľad na život eliminuje postoje a správanie, ktoré brzdia pochopeniu. Vyvážený život prináša väčšiu harmóniu, stabilitu a vnútornú radosť z bytia.

Rada vás uvidím na pravidelných tréningoch.

Kontaktujte ma pre viac informácií...